top of page

Michigan Üniversitesinden UKDA’ya Ziyaret (03.11.2022)

Michigan Devlet Üniversitesinden eğitim teknolojileri konusunda dünyaca tanınmış öğretim üyesi Prof. Dr. Douglas K. Hartman UKDA’yı ziyaret etti. Michigan Devlet Üniversitesi Eğitim Fakültesinin dünyada ikinci sırada, Amerika’da da yirmi sekiz yıldır birinci sırada olduğunu vurgulayan Dr. Hartman, akademi başkanımız Prof. Dr. Fahri Temizyürek ile öğretmen yetiştirme üzerine sohbet etti.

UKDA’nın misyonu ve çalışmaları hakkında Dr. Temizyürek’ten edindiği bilgiler neticesinde Dr. Hartman böyle bir kuruluşun Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunmadığını, bu tip gönüllü çalışmaların sadece Türkiye için değil bütün insanlığa örnek olacak bir hizmet olduğunu dile getirdi.

Dr. Hartman UKDA yönetim kurulu üyeleri ve Selim Temizyürek ile de kültürümüz ve ülkemizdeki yabancı dil eğitimi hakkında sohbet etti. Selim Temizyürek’in İngilizce dil becerilerini takdirle karşılayan Dr. Hartman ülkemizdeki yabancı dil eğitimi politikaları hakkında bilgi aldı.

Yabancılara Türkçe Öğretimi ve UKDA’nın fonksiyonu hakkındaki sohbetin ardından akademideki kültürel objeler incelendi. Dr. Hartman’ın ziyareti UKDA yayınlarının başkanımız Dr. Fahri Temizyürek tarafından hediye edilmesi ve hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

Dr. Hartman akademinin dünyaya ve insana bakış açısından ve Dr. Fahri Temizyürek’in yaklaşımından çok etkilendiğini dile getirirken Türkiye’ye gelmek istediğini ve ayrıca UKDA’da Türkçe öğrenmek istediğini belirtti.Comments


Son Paylaşımlar
bottom of page