top of page

İnovasyon ve Ötesi: Kalkınma Serüveninde Yönetim İnovasyonu ve Japonya Örneği (15.03.2024)

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Seyithan Ahmet Ateş, akademimizde konferans verdi. Seyithan Hocamız, “İnovasyon ve Ötesi: Kalkınma Serüveninde Yönetim İnovasyonu ve Japonya Örneği” başlığı altında yaklaşık iki saatlik bir konuşma yaptı.


Hocamız konuşmasında inovasyon sürecini dört aşamada ele aldı: İnsan ilk olarak bir şeyi hayal eder. Daha sonra hayal ettiği şeyden bir ürün üretir. Üçüncü aşamaya gelindiğinde ürettiği ürünü işe yarayabilir şekilde insan dostu, kullanılabilir ürüne dönüştürmesi gerekmektedir. Son aşama ise, girişimcilik aşamasıdır. Bu süreçlerin nasıl ilerlediğini detaylı bir şekilde anlatan hocamız, inovasyonun bir ülkenin gelişmesi, diğer ülkelere rekabet edebilmesi açısından önemli olduğunu vurguladı.


“Eğer bir ülke olarak var olmak istiyorsanız, sadece tüketici olmayıp rekabetçi olmak istiyorsanız, bir şeyleri daha iyi hale getirmeniz gerekiyor.” Ifadelerini kullanan Ahmet Ateş, inovasyon sürecini Japonya ve Türkiye örnekleri üzerinden izah etti.


İftar yemeği sonrası yüz yüze gerçekleşen konferans sonrasında Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Fahri Temizyürek konuşmacı hocamıza hediye takdiminde bulundu.


Konferansımızın kaydını buradan dinleyebilirsiniz: https://youtu.be/_K_LZY2yjLg

Commentaires


Son Paylaşımlar
bottom of page