Please reload

Son Paylaşımlar

UKDA’da Vefa Örneği

08.12.2019

 

UKDA’da Vefa Örneği


    UKDA merhum Kültür Bakanımız Prof. Dr. A. Halûk DURSUN Anısına Uluslararası Türk Kültürü Sempozyumu düzenledi.
    6-8 Aralık 2019 tarihinde The Green Park Oteli’nde gerçekleşen programa siyasiler, devlet adamları, bürokrat ve yurt dışı ve içinden ilim adamları ve genç akademisyenler yoğun ilgi gösterdi. Sempozyuma gelenleri neyzen Tolga Saraçoğlu ve udi Başar Arslan’ın konseri karşıladı. Sunuculuğunu genç akademisyen Gülçin Balat’ın yaptığı programda, aziz şehitlerimiz ve Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu.
Sempozyum açış konuşmasını UKDA yönetim kurulu başkanı Prof. Dr. Fahri TEMİZYÜREK yaptı. Ardından protokol konuşmalarına geçildi. Kültür Bakanlığı müşaviri Doğan GÜNGÖR, Ak Parti Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı Kurul Üyesi Prof. Dr. Necdet ÜNÜVAR, MHP Genel Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Ruhi ERSOY, Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa YILDIZ, BBP Genel Başkanı Sayın Mustafa DESTİCİ, Yeni Türkiye Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Sayın Ülker GÜZEL protokol konuşmalarını yaptı. Protokol konuşmalarının ardından Gazi Üniversitesi öğrencisi ve gazeteci Sagınış NAZAROVA dombra eşliğinde mini bir konser verdi. Konser akabinde çağrılı konuşmacı Hacettepe Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü öğretim üyesi Prof. Dr. Tufan GÜNDÜZ, “Kızıl Elma Neresidir?” başlıklı konuşmasını yaptı. Daha sonra protokole katılan zevata yönetim kurulu üyelerince plaket töreni düzenlendi. Öğle yemeği sonrası üç ayrı salonda Türk dili, kültürü, tarihi ve coğrafyasıyla ile ilgili yoğun bilimsel sunumlara geçildi.
    Sempozyumun medya sponsorluğunu TRT Avaz yaptı. TRT Avaz ara ara naklen yayın yaptığı programda ayrıca bürokratlar ve akademisyenlerle röportajlar gerçekleştirdi. Programı Anadolu Ajansı da haber olarak geçti.

 

 


 

Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş
Please reload

© 2023 by UKDA

İletişim

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No:108/13 Maltepe

Çankaya-Ankara

Tel: 0312 807 22 08

Mail:info@ukda.org.tr

Aidat ve Bağış 

Uluslararası Kültür ve Dil Araştırmaları Derneği

Kuveyt Türk Bankası

IBAN:TR82 0020 5000 0946 5341 5000 01